Meet the Staff

STAFF LIST - 2019/20

SENIOR LEADERSHIP 

  • Robert Leach - Interim  Head Teacher (Autumn Term Only) 
  • Lucy Walker-Colins - Substantive Head Teacher (January 2020)
  • Helen Maltby - Deputy Head Teacher
  • Rhonda Scott - Assistant Head Teacher 

NURSERY TEAM

Butterflies Nursery Class 

  • Eleanor Agozino - Nursery Class Teacher
  • Haydeh Sharvesh - Early Years Practitioner 
  • Sandra Miller - Early Years Apprentice 
  • Paula Newman - Nursery Support Assistant
  • Barbara Scott - Nursery Support Assistant

Cocoons Toddler Class

  • Nasra Raza - Lead Practitioner
  • Sophie England - Early Years Practitioner 
  • Awaz Hershid - Early Years Assistant
  • Meena Mohammed - Early Years Assistant

Caterpillars Baby Room

  • Sadia Issa-Abdillahi -  Room Leader
  • Sinead Gallagher  - Early Years Practitioner
  • Maddison Hayden-Eley -  Early Years Practitioners
  • Sulma Benzalcazar - Nursery Apprentice

Nursery Admin Team 

  • Toni Jeffrey - Nursery Office Manager

RECEPTION

  • Domonique Rossi -  Matisse Class Teacher 
  • Julie Maher - Miro Class Teacher
  • Michelle Carrington - Early Years Practitioner
  • Lorna Bonner - Early Years Practitioner 
  • Fariyho Ali - Learning Support Assistant 
  • Ella Virag - Learning Support Assistant

YEAR ONE

  • Samantha Smart - Turner Class Teacher 
  • Alice Handby - Titian Class Teacher 

YEAR TWO

  • Karice Ward - Dali Class Teacher
  • Will Chatham - Degas Class Teacher

YEAR THREE

  • Aysha Malik - Hopper Class Teacher
  • Everton Loundre - Hepworth Class Teachers
  • Gwen Bowles - Learning Support Assistant

YEAR FOUR

  • Cheryl Barker - Riley Class Teacher (MIDDLE PHASE LEADER)
  • Beth Campbell - Renior Class Teacher

YEAR FIVE

  • Minna  - Van Gogh Class Teacher
  • Liz Nadr - Vermeer Class

YEAR SIX

  • Angelique White  - Cezanne Class Teacher (UPPER PHASE LEADER)
  •  

NON CLASS BASED STAFF

  • Marianna Slovakova - EMA (Ethnic Minority AchievementTeacher 
  • Nick Fisher - Sports Coach 
  • Shannon Fitzpatrick - Higher Level Teaching Assistant
  • Joanna Bartlett - SENco (0.6)

LUNCHTIME STAFF

  • Zoe Eley - Senior SMSA (School Meals Supervisory Assistant)
  • Cynthia Ali - SMSA
  • Tania Miguel  - SMSA
  • Dora Mateo - SMSA
  • Victoria Oteng - SMSA
  • Vicky Whall - SMSA
  • Zaib Rasool - SMSA
  • Barbara Scott - SMSA
  • Paula Newman - SMSA
  • Beverly Hull - SMSA

SITE SUPPORT STAFF

  • Tara Kubilay - School Business Manager
  • Lesley Ainsley - Finance Officer
  • Neiville Stanbury - Site Manager
  • David Walters - Cleaner
  • Caesar Quiceno - Cleaner 
  • Henry Sebuliba - Cleaner 
  • Amina Sakhraoui - Cleaner 

CATERING STAFF

  • Marine McPherson - Catering Manager
  • Joyclen Mead - Cook
  • Maria Njie - General Kitchen Assistant/ASC Food
  •  

EXTENDED SERVICES STAFF

  • Lucy Loizou - After school Club / Holiday Play Scheme Manager
  • Dean Quarrie - Play Leader
  • Gwen Bowles - Play Leader
  • Sue Marshall - Play Leader
  • Barbara Scott - Breakfast Club Manager
  • Cynthia Ali - Play Leader
  • Victoria Oteng - Play Leader

 

"Making Learning Irresistible"